Actualitat i experiències

Unes colònies espectaculars

“El fet de poder gaudir d’aquest món tan meravellós ens ha ajudat a entendre molts aspectes de la vida (…) Unes colònies espectaculars, amb diversió, gresca, sorpreses, música, discoteca i un bon menjar van fer de l’estada uns dies inoblidables. (Nil i Neus)

Som el Nil i la Neus de l’Espluga de Francolí. Fa quatre 4 anys que assistim a les colònies de la nostra Associació AACIC CorAvant, ara ja en fa tres que podem conviure amb els cavalls i la natura. El fet de poder gaudir d’aquest món tan meravellós ens ha ajudat a entendre molts aspectes de la vida, com ara la pèrdua d’un ésser estimat que va ser el tema central de l’any passat i que va ser molt positiu per a tots els nens i les nenes que hi vam poder anar. Unes colònies espectaculars, amb diversió, gresca, sorpreses, música, discoteca i un bon menjar van fer de l’estada uns dies inoblidables.

El fet d’aixecar-nos i poder estar amb els cavalls, donar-los el menjar, gaudir quan els netegem, muntar a cavall, raspallar-los i estar-hi en contacte, ens dóna força, estimació, pau i tranquil·litat. També vam aprendre el nom de molts objectes necessaris del món dels cavalls.

Voldríem donar les gràcies a tots els monitors de l’hípica i sobretot al Diego per ensenyar-nos com és un cavall i poder tocar-los amb les mans. Recordem molt bé la infermera bombera que ens curava dels petits incidents que sortien durant el dia.

Per cert, cal destacar que una de les sorpreses va ser la visita d’una jugadora de waterpolo que era campiona d’Espanya i que es diu Anna. Ens va ensenyar la medalla que havia guanyat als Jocs Olímpics. Nosaltres també guanyarem medalles si superem les inquietuds del nostre “cor”.

Aquest any, nens i nenes, no us podeu perdre les fantàstiques colònies que el nostre equip AACIC CorAvant i cal Graells ens prepararan amb tots els cavalls i sobretot amb el Jipi.

Ens faria molta il·lusió que la Corèlia vingués a gaudir dels cavalls!

Us hi esperem!

Un petó amb tot el nostre cor,

 

Nil i Neus Rodríguez Bultó