Actualitat i experiències

declaracio de drets de les persones que tenen una malaltia cardiaca

Tota persona amb cardiopatia d’aparició durant la infància té el dret a rebre els serveis necessaris per a aconseguir el seu màxim potencial

El febrer és el mes del Cor i nosaltres ja hem signat la declaració de drets. I tu, t’hi sumes?

Des de l’Associació de Cardiopaties Congènites (AACIC) i la Fundació CorAvant ens sumem a la declaració dels drets de les persones que tenen una cardiopatia d’aparició en la infància que promou  la Global Alliance for Rheumatic and Congenital Hearts (Global ARCH).

Nosaltres ja hem signat la declaració que té dos principis clau:

  1. Tota persona amb cardiopatia d’aparició durant la infància hauria de rebre l’atenció clínica necessària que sigui oportuna, assequible, segura, centrada en el pacient i per a tota la vida.
  2. Tota persona amb cardiopatia d’aparició durant la infància hauria de viure lliure de discriminació i tenir accés total a l’educació, l’ocupació i a prestacions i serveis socials necessaris per a garantir el seu benestar i la seva plena participació a la societat per a tota la vida.

Com a soci, sòcia, amic, amiga de la nostra entitat, et demanem que si tota aquesta informació ha ressonat dins teu, signis també la declaració.

Si cliques al botó de sota, a més de poder signar la declaració, podràs llegir-ne tot el seu contingut. I, si decideixes signar-la, no t’oblidis de posar al formulari on et demana quatre dades bàsiques sobre qui ets, que vens de part de la nostra associació o fundació.

Vull signar la declaració de drets